חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

שניידר בתקשורת

24/03/2023
ק כשיעל דביר ביקשה יום חופש לצורך בדיקות התאמה לתרומת כליה, התברר לה שתלמיד בכיתה המקבילה בה היא מלמדת, ראובן בייטה, מחפש כליה חדשה. ראובן עלה לארץ מהודו עם כליות לא מתפקדות והמורה התגייסה למענו. מהסיפור הזה יצאו בסוף שלושה מושתלים לחיים חדשים - בזכות שלוש תרומות אלטרואיסטיות
"ynet"להמשך הכתבה...
22/03/2023
הקוצב ווגאלי זה מכשיר פשוט, קטן, שמושתל מתחת לעור, בקדמת בית החזה, משמאל. מחוברת אליו אלקטרודה שמלופפת סביב העצב הווגאלי, השמאלי בצוואר. העצב הווגאלי הוא אחד מ-12 עצבים שיוצאים ונכנסים אלינו למוח ומגיעים לאזורים שונים במוח. חלקם אותם אזורים שמהם נוצרת הפעילות החשמלית, הלא תקינה, שגורמת להתקפים האפילפטיים. עד היום הושתלו כ-250 אלף חולים בעולם, בארץ הושתלו מעל 1,800 חולים. הקוצב מביא להפוגה בהתקפים בערך בכ-60 אחוז מהחולים.
"ערוץ 13"להמשך הכתבה...
21/03/2023
אור אשכר שנרצח בפיגוע הקשה בדיזנגוף, ציווה במותו לתרום את איבריו. בעקבות התרומה בוצעו חמש השתלות שונות לחמישה אנשים שונים, ביניהם השתלת כבד לתינוק בן שנה בלבד. ד"ר יעל מוזר גלזברג, מנהלת מחלקת מושתלי כבד במרכז שניידר שאחראית על הטיפול באותו פעוט, סיפרה ב"מדברות על זה" על רגע ההודעה להורים הצעירים: "אני כל כך הרבה שנים בתחום וזה עדיין תמיד מרגש מחדש".
"ערוץ 12"להמשך הכתבה...
28/02/2023
הוריו, חיים וטלי כבר רגילים לשבת לצד מיטתו במחלקת אישפוז יום במרכז שניידר. העירוי מספק עבורו הגנה חלקית למערכת החיסונית הפגומה.
"mako"להמשך הכתבה...
28/02/2023
במשך חודשים לא הצליחו הרופאים לגלות למה ליאל מולוקנדוב סובלת מכאבים בכפות הרגליים והידיים, עד שמצבה הידרדר והתגלה שיש לה סיבוך של מחלת ווילסון. אחרי שעברה השתלת כבד, וחייה ניצלו, נעשה אבחון גנטי לבני משפחתה והתברר שאחותה נועה סובלת מאותה מחלה בדיוק.
"ynet"להמשך הכתבה...
31/01/2023
הילדה מרעננה עשתה עמידת ידיים בביתה, והתליון שענדה נבלע, נכנס לוושט ולא זז במשך שעות. בבי"ח שניידר, בעזרת צינור עם סיב אופטי שהוחדר לגופה, הצליחו להוציא את החפץ. אביה צח אומר לאולפן ynet: "קרה לנו נס". ד"ר ענת גוז מרק משניידר: "צריך לדבר עם הילדים על המשמעות של הכנסת חפצים לפה. זה יכול לפצוע ולחורר את הוושט"
"ynet"להמשך הכתבה...
29/01/2023
סאהר זייד עבד 30 שנה בתחום הטקסטיל, אך הצטמקות הענף בישראל הותירה אותו ללא עבודה. שיחה מקרית עם קרוב משפחה הובילה אותו לתפקיד חדש ושונה לגמרי: מתאם השירות בשפה הערבית בבית החולים שניידר לרפואת ילדים, שם הוא עובד כבר עשר שנים
"הארץ"להמשך הכתבה...
28/12/2022
אלקסיוס פריקסוס, בן ה-7.5 מקפריסין, נולד עם מחלה התפתחותית מולדת אשר גורמת לאי ספיקה של הכליות. עם התדרדרות מצבו, ומאחר שבקפריסין לא מבצעים השתלות כליה בילדים מתחת לגיל 10, פנה משרד הבריאות הקפריסאי למרכז שניידר. הוצאת הכליה מהאם והשתלתה באלקסיוס בוצעו בהצלחה במרכז שניידר על ידי צוות מערך השתלות כליה בהובלת ד"ר סיגל אייזנר, מנהלת שירות השתלות כליה במרכז שניידר
"ערוץ 14"להמשך הכתבה...
30/11/2022
דנה בני, אחות בפגיית שניידר ואם לשני בנים שנולדו כפגים, הגיעה לתכנית פותחים יום כדי לספר על התערוכה המיוחדת שהקימה בשניידר - תערוכת צילומי ניו בורן שמציגה את הפגים המטופלים בפגיית שניידר בלי פילטרים ועם הרבה אהבה.
"פותחים יום - חדשות 13"להמשך הכתבה...
10/11/2022
ביה"ח שניידר מציג: המטופלים ישהו במיון - ויועברו לביתם בליווי צוות רפואי • בכירה בבית החולים: "נעניק לילדים סביבה מוכרת".
"ישראל היום"להמשך הכתבה...
09/11/2022
ד"ר אייל יעקובי, מומחה במחלות ריאה והשתלות ריאה בילדים במכון לרפואת ריאות במרכז שניידר מגיב: "אלתור מכשיר ושאיפה של חומרים לא מפוקחים עלולה לגרום לנזקים בלתי צפויים בדרכי האוויר".
"mako"להמשך הכתבה...
08/11/2022
ג'וני יוסוף, שנולד בקפריסין כחלק משלישיית פגים, הוטס לישראל בגיל שבועיים ללא הוריו לניתוח לב פתוח לתיקון מום לבבי קשה במרכז שניידר. "העבודה מאוד-מאוד עדינה ומדויקת, אין לך שום מקום לטעויות", מסבירים בבית החולים, "ככל שהתינוק קטן יותר – ככה גם הקסם גדול יותר, וגם האתגר".
"ynet"להמשך הכתבה...
08/11/2022
מחקר חדש חושף: ילדים נפצעים בשיעור הרבה יותר גבוה מנערים, רוב הפציעות הודות לנפילה מטרמפולינה. ד"ר לי פוקס וחנה פרידמן על התופעה הקשה
"103fm"להמשך הכתבה...
30/09/2022
כתבת המשך על סיפורה של ליבי גלעדי, בת ה-3 שהמתינה להשתלב לב לצד הילד אחמד המתינה לתרומת לב. שבוע לאחר פרסום הכתבה, בכאב מהול בשמחה, נמצא לה תורם: פואד מחאמיד, בן גילה, שנהרג בתאונת דרכים. כעת פועם ליבו של פואד בחזה של ליבי והוריהם, שנפגשו לראשונה, מתרגשים: "הפכנו למשפחה".
"ישראל היום"להמשך הכתבה...
08/09/2022
ד"ר אפרת ברון הרלב, התראיינה על תפקידה הייחודי כמנהלת מרכז שניידר לרפואת ילדים
"גלובס"להמשך הכתבה...
04/09/2022
מירקל טיטוס, תינוקת בת 9 חודשים מליבריה שנולדה עם מום נדיר בראשה, עברה לפני מספר שבועות, ניתוח ראש מורכב במרכז שניידר. המום נגרם מבעיה התפתחותית של המוח, הגולגולת ועצמות הפנים; ומתבטא במחסור של העצם במצח ובגלישה של המוח מחוץ לגולגולת. מעבר לבעיה האסתטית, מדובר במצב מסכן חיים. "המקרה שב ומראה את הפנים היפות של ישראל ואת הנכונות העצומה שלנו לסייע במקרים הומניטריים בכל העולם".
"mako"להמשך הכתבה...
04/09/2022
מתי כדאי לעשות בדיקת שמיעה? מה הרעיון מאחורי מעקב התפתחות הילד? איך עולים על סוכרת נעורים? ולמה חשוב לשים לב כשהבת שלכם מקבלת ווסת? שוחחנו עם טובי המומחים של שניידר מכל תחומי רפואת הילדים ואספנו את כל המידע על כל הבדיקות השגרתיות (וגם אלו שפחות). שרק נהיה בריאים.
"mako"להמשך הכתבה...
26/08/2022
בחדר אחד נמצאת חיה ליבי גלעדי בת ה-3. בקצה השני של המסדרון יושב אחמד מחמוד עלי בן ה-4 שניהם מתמודדים עם אי ספיקת לב כרונית, וצמודים למזוודה שבה טמון הלב המלאכותי שמעניק להם חיים.
"ישראל היום"להמשך הכתבה...
22/08/2022
מרים דיאב, פעוטה בת שנה ורבע שנולדה עם מחלה מטבולית, קיבלה את הכבד של מיקדאד בדוי (23), שחקן הפועל כפר קאסם, שנהרג לפני כשבועיים בתאונה בכביש 5. ההשתלה בוצעה בניתוח מורכב בבית החולים שניידר. אביה של התינוקת: "אנו מלאי תודה למשפחת התורם, שבנסיבות טרגיות קיבלה החלטה אצילית לתרום איברים ובכך להעניק חיים לאחרים".
"ynet"להמשך הכתבה...
17/08/2022
תכירו את הגיבורים עם הקסדות - תינוקות שבגלל מצבים רפואיים כמו קרניוסינוסטוזיס ופלגיוצפליה (השטחת ראש) צריכים לחבוש קסדה כמעט כל היום במשך כמה חודשים. ד"ר אסף אולשינקה, כירורג פלסטי בכיר ומנהל השירות לכירורגיה קרניופציאלית במרכז שניידר התראיין לכתבה והסביר מהם המצבים בהם יש צורך בקסדה ולמה האבחון המוקדם כל כך חשוב.
"חדשות 13 - המהדורה המרכזית"להמשך הכתבה...
עבור לתוכן העמוד