חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים

מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל - עמוד הבית

JCI - תו תקן של איכות ובטיחות
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

הנס של גילי, הנדר של רוית

גילי, בתה של רוית, נולדה עם תסמונת נדירה וסיכוייה לחיות היו קלושים. היא טופלה במרכז שניידר ואובחנה עם תסמונת נדירה. היא הוטסה ללונדון ועברה ניתוח חדשני בלונדון. השנה גילי חגגה בת מצווה, ורוית החליטה שזה הזמן לממש את הנדר שנדרה להציל בעצמה חולה סופני
פורסם: 12.10.21 | עודכן: 12.10.21

 

גילי, בתה של רוית, נולדה עם תסמונת נדירה וסיכוייה לחיות היו קלושים. היא טופלה במרכז שניידר ואובחנה עם תסמונת נדירה המתאפיינת בריאה אחת וקנה נשימתי צר מאוד. אחרי תחקיר של המשפחה ושל צוות הרופאים התגלה כי קיים ניתוח חדשני בלונדון, שבוצע עד אז פעמים בודדות בלבד, ועשוי להעניק לגילי סיכוי לחיות. למרות החששות הטבעיים, היא הוטסה ללונדון בליווי ד"ר אפרת ברון הרלב וד"ר גילי קדמון ועברה את הניתוח. אחרי תקופת התאוששות ומעקב מרחוק של הצוות הרפואי בשניידר, גילי חזרה לארץ, הבריאה והיא מנהלת אורח חיים רגיל ככל הילדים.

 

אומרת האם רוית: "כשסיכוייה של גילי לחיות היו קלושים, נדרתי נדר שאם בתי תבריא אציל בעצמי חולה סופני. לא הרגשתי שהודיתי מספיק על הנס העצום שנעשה לנו, ורק על ידי נתינה שכזו, ללא תמורה, הרגשתי שאוכל לסגור מעגל". השנה גילי חגגה בת מצווה, ורוית החליטה שזה הזמן לממש את הנדר שנדרה. היא התייצבה בבית החולים בילינסון ותרמה כליה לחולה סופני שאיננה מכירה. "זוהי שנת הבת מצווה של בתי, ואין מאושרת ממני ששתינו קיבלנו מתנה וגם נתנו מתנה – את החיים".

 

ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת מרכז שניידר: "את גילי פגשתי בטיפול נמרץ ילדים, תינוקת קטנה ומתוקה שעברה טיפולים מורכבים בגיל כה צעיר. התרגשתי מאוד אך לא הופתעתי כשרוית עדכנה אותי שהיא תורמת כליה בתרומה אלטרואיסטית, מעשה המושתת על ערכי הנתינה והעזרה לזולת. אני מחזקת את ידיה במעשה אצילי זה".

 

עבור לתוכן העמוד