חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים

מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל - עמוד הבית

JCI - תו תקן של איכות ובטיחות
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
חיפוש
דלג על חיפוש
לחיפוש ביטוי מדוייק הוסף גרשיים
תוכן העמוד
דלג על תוכן העמוד

היחידה לנוירוכירורגיה

היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר מבצעת את כל סוגי הניתוחים הנוירוכירורגים לתינוקות, ילדים ובני נוער, שמצבם הרפואי מחייב התערבות כירורגית במוח, חוט השדרה ובעמוד השדרה שלהם. ניתוחים מורכבים אלו, דורשים מיומנות רבה וניסיון, ידע והבנת המצב, ריכוז וחשיבה יצירתית. ילדים רבים מכל רחבי הארץ זכו בחיים ואיכות חיים לאחר שעברו ניתוחים נוירוכירורגים במרכז שניידר לרפואת ילדים.

 
היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים מטפלת מדי שנה במאות תינוקות, ילדים ובני נוער, מכל רחבי הארץ. צוות היחידה מבצע ניתוחים לכריתת גידולי מוח מורכבים בילדים, כריתת גידולים בחוט השדרה, ניתוחים לאפילפסיה: השתלת אלקטרודות, כריתות מוקדי האפילפסיה במוח, ניתוקים של חיבורים מוחיים לא סדירים הגורמים להתפשטות של האפילפסיה, השתלת קוצב וגאלי (VNS), ניתוחים אנדוסקופים והכנסת דלף חדרי-צפקי (Ventriculo-Peritoneal shunt or VP shunt) לטיפול בהידרוצפלוס וציסטות ארכנואידאליות, טיפול במומים מולדים בגולגולת כמו פלגיוצפליה תנוחתית וקראניוסינוסטוסיס, כולל ניתוחים פולשניים מינימאליים עם תמיכה של אורטוסיס לגולגולת (קסדות), מומים של חוט השדרה כמו ספינה ביפידה ועגינת חוט השדרה, כולל ניתוחים תוך רחמיים לטיפול של מיאלומנינגוצל, מומים של כלי הדם במוח כמו AVM (מום עורקי-ורידי), קברנומות ומחלת מויה מויה, מומים שך עמוד השדרה הגורמים לאי יציבות גולגולתי-צווארי, ניתוחים לטיפול בספסטיות (עוויתות) כולל ריזוטומיה דורסלית סלקטיבית-Selective Dorsal Rhizotomy- SDR בשיטת סנט לואיס), השתלת משאבות בקלופן,intrathecal baclofen pump), ו- DREZL-Dorsal Root Entry Zone Lesionning, ניתוחים למומים מולדים של המוח כמו אנצפלוצל, ניתוחי גירוי מוחי עמוק (Deep Brain Stimulation - DBS) לדיסטוניה והפרעות בתנועה, טיפול בילדים עם מום על שם כיארי (Chiari malformation), וסירינגומיאליה (סירינקס), ילדים הסובלים מחבלות ראש ועמוד השדרה, ילדים הסובלים מפריצות דיסק וספונדילוליסיס ועוד.


היחידה לנוירוכירורגיה פועלת בראשות ד"ר אמיר קרשנוביץ', שבתפקידו הקודם שימש כמנהל היחידה לנוירוכירורגיה ילדים בבית החולים Janet Weis Children's Hospital בדנוויל, פנסילבניה, ארה"ב.

 


ציוד טכנולוגי חדשני בקדמת הרפואה העולמית


צוות היחידה לנוירוכירורגיה עובד בסטנדרטים הגבוהים ביותר עם ציוד טכנולוגי חדיש ומתוחכם, בקדמת הטכנולוגיה, כמו במרכזים הרפואיים הטובים בעולם. במסגרת מערך חדרי הניתוח בשניידר פועל חדר ניתוח נוירוכירורגי יעודי, בו פועלים מכשיר הדמיה MRI, המאפשר הדמיה תוך-ניתוחית, לשיפור התוצאות הניתוחיות ולהגדלת בטיחות החולה סביב העשייה הניתוחית, מערכת ניווט, אנדוסקופ, ומיקרוסקופ חדשניים, בזמן ניתוחי מוח ועמוד שדרה בילדים.

 


מחקר ואקדמיה


מרכז שניידר לרפואת ילדים גאה בפעילות מחקרית מסועפת, בארץ ובחו"ל, בתחומי מחקר רבים, בטכנולוגיות חדשניות ובהישגים שנרשמו בבית החולים למן היווסדו ועד היום. היכולת להביא את פירות המחקר משולחן המחקר אל מיטת החולה המאושפז וליישמם לטובת ילדים חולים היא יעד למצויינות ולשירות מיטבי בעבור הילדים המטופלים במרכז. במסגרת היחידה לנוירוכירורגיה מתבצעים מחקרים קליניים בנושאי גידולי מוח וחוט השדרה, מום על שם כיארי (Chiari malformation, ציסטות ארכנוידאליות, טראומה, קראניוסינוסטוסיס ועוד.

 

מרכז שניידר מסונף לבית הספר לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב, במסגרת זו מלמדים רופאי היחידה רופאים מתמחים וסטודנטים לרפואה. כמו כן, רופאים נוירוכירורגים ממדינות שונות בעולם, מגיעים ליחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר להשתלמות.

 


מעטפת טיפולית לילד המאושפז
 


צוות היחידה לנוירוכירורגיה במרכז שניידר עובד בשיתוף עם המכון לנוירולוגיה בבית החולים, בצמוד למערך ההמטולוגי - אונקולוגי בשניידר, עם צוותי הנוירואופטלמוולוגי וצוות הכירורגיה הפלסטית, עם יחידת טיפול נמרץ והמחלקה הכירורגית.

 

אלה גורביץ, האחות המתאמת של היחידה, מלווה את הילדים המטופלים והוריהם בכל שלב של הטיפול. אלה גורביץ נמצאת בקשר ישיר עם הורי המטופלים באמצעות טלפון והודעות טקסט, מסייעת בתיאום ביקורים, קבלת הפניות והתקשרות שוטפת עם הרופאים. 

 

המעטפת הטיפולית הניתנת לילד ובני משפחתו כוללת צוותים סוציאליים, פסיכולוגיים וחינוכיים, צוות רב תחומי המלווה את הילד בשלב האבחון, הטיפול ועד לשלב החלמה והשחרור המיוחל מבית החולים וביצוע המעקב הרפואי. מעטפת זו יוצרת שילוב מנצח של שירותים רפואיים מובילים, תנאי אשפוז מתקדמים וסביבה בעלת אווירה מיוחדת המתאימה לילדים ולבני משפחותיהם.

 


הצוות שלנו


ד"ר אמיר קרשנוביץ', מנהל היחידה לנוירוכירורגיה
ד"ר איוון נוביצקי, רופא בכיר ביחידה לנוירוכירורגיה
אלה גורביץ, אחות מתאמת
ד"ר אבלין טרבקין, מנהלת יחידת הרדמה נוירוכירורגית
אמה אוריצקי, אחות חדר ניתוח נוירוכירורגיה

 

 

יצירת קשר


ראשון, שלישי וחמישי, בין השעות 8:00 עד 15:00, באמצעות טלפון: 03-9253668   


 

איך מתקבלים לטיפול


השירותים ביחידה לנוירוכירורגיה ניתנים לאחר קבלת הפנייה מהרופא המטפל בקהילה ובצירוף טופס התחייבות. השירותים ניתנים גם על פי הפנייה של הצוות הרפואי במרכז שניידר.

זימון תור בטלפון: 03-9253210, ראשון עד חמישי, מ־8:00 עד 15:00. בערבי חג ובחול המועד - מ־8:00 עד 12:00

זימון תור ב
טופס מוקד זימון תורים

 

דפי מידע רפואיים


ציסטה ארכנודאלית
מהי ציסטה ארכנודאלית, כיצד מטפלים בהן ומה חשוב לדעת. מומחי מרכז שניידר משיבים לשאלות

ניתוח נוירוכירורגי לטיפול באפילפסיה
מה הם הגורמים להופעת אפילפסיה, מה היא שכיחותה באוכלוסייה, מה הם התסמינים, האם עלולה לגרום לסיבוכים ואיזה בדיקות מתבצעות? כל התשובות לכל השאלות

מלפורמציה על שם כיארי (Chiari Malformation)
מהו מום מלפורמציה על שם כיארי? מהם תסמיניו וכיצד מאבחנים אותו? מומחי מרכז שניידר משיבים לשאלות  
 


מן התקשורת


 

מומחים הסירו גידול נדיר בגולגולת של ילדה - דרך האף

11/08/2019
במשך 40 שעות: רופאים בבית החולים שניידר לילדים הסירו גידול מראשה של ילדה בת 7 דרך אפה. אמה: "הצילו את חיי בתי ונלחמו עליה כשאחרים ויתרו".
"ynet"

   
  כנגד כל הסיכויים: סיפור השיקום המופלא של אופק אשר
19/9/19
אופק בן ה-15 ספג פגיעת ראש קשה כאשר נפל מאופניים חשמליים.
הובהל למרכז שניידר ונותח על ידי ד"ר קרשנוביץ "מה שמאוד נדיר
במקרה של אופק זה ההתאוששות שלו, התאוששות של 100%".
   
 

שיבת המוחות
07/05/2019
ד"ר אמיר קרשנוביץ', נוירוכירורג ילדים, חזר לארץ אחרי עשור פורה בארה"ב כדי להוביל את היחידה הנוירוכירורגית במרכז שניידר.
"גלובס"

   
 

החיים של מקסים ניצלו ברגע האחרון

04/06/2018
במשך חודשים הסתובב מקסים שקוביץ (13) עם גידול ענק במוחו. הגידול התגלה רק כשהתעלף בבית הספר והובהל לביה"ח. ניצל בזכות ניתוח נוירוכירורגי דחוף ומורכז במרכז שניידר.
"ישראל היום"

   
 כאן יש תמונה

ראיון עם ד"ר אמיר קרשנוביץ בנושא המום הקיארי

22/03/2018
ד"ר קרשנוביץ הינו מנהל היחידה לנוירוכירורגיית ילדים בביה"ח שניידר.
"חיים בריא" עם פרופ' קרסו, ערוץ עשר - בריאות 10.
 
עבור לתוכן העמוד